K. S. "Uznam" Świnoujście

Fotogaleria

Kilkuset rowerzystów wzięło udział w kolejnej świnoujskiej Masie Krytycznej 28.07.2017. Masa Krytyczna to rowerowa inicjatywa społeczna, która przywędrowała do Polski rodem ze Stanów Zjednoczonych. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na prawa rowerzystów i ruch rowerowy. Masa Krytyczna jest ruchem, który pojawia się przy miejskich imprezach sportowych czy też ważnych wydarzeniach kulturalno- sportowych w mieście.

Hasło inicjatywy to "My blokujemy ruch, my jesteśmy ruchem" - i tak było tym razem. Kilkuset rowerzystów na ulicy robi wrażenie. Rowerzyści z Masy Krytycznej to pasjonaci rowerowi w bardzo różnym wieku. Masa Krytyczna to też moda rowerowa, ubrania, sprzęt, obuwie i zachowanie się na rowerze. Do ruchu może przystąpić każdy, kto jeździ na rowerze. Wystarczy się tylko zrejestrować na starcie.

Bardzo ważnym elementem w działalności ruchu jest edukacja z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Podczas imprezy można oznakować rower. Nad bezpieczeństwem przyjazdu rowerzystów przez miasto czuwa Policja oraz Straż Miejska. Również w tym roku na starcie stanęły też całe rodziny. Na starcie panuje zawsze znakomita atmosfera. Ruch to też spotkanie towarzyskie rowerowych pasjonatów, na którym powinno się być!

Do zobaczenia na ścieżkach rowerowych!!!

Zdjęcia z tegorocznej Masy Krytycznej 2017 można obejrzeć w naszej galerii - zapraszamy: